Німецькі страховики висловлюють занепокоєння реформою Solvency II
Німецькі страховики висловлюють занепокоєння щодо реформування Solvency II, підкреслюючи, що запропоновані зміни можуть створити додатковий регуляторний тягар для страховиків та поставити під загрозу їхню здатність інвестувати. Хоча ЄС обіцяє врахувати пропорційність і створити гнучкіші умови, німецькі компанії вважають, що ці зусилля недостатні, особливо для середніх і малих страхових фірм, які можуть мати обмежені ресурси для виконання нових вимог.
Основний акцент зроблено на вимогах до капіталу, інвестиційних стратегіях і управлінні ризиками. Страховики наголошують, що жорсткіші вимоги можуть обмежити їхні інвестиційні можливості, що особливо ризиковано в сучасних економічних умовах. Крім того, страховики вважають, що це вплине на стійкість галузі, адже вона змушена відповідати вимогам не лише національних регуляторів, а й європейських норм, що може створити додатковий тиск на місцеві компанії.
Німецька асоціація страхових компаній (GDV) вказує на можливість того, що нові вимоги до ліквідності можуть обмежити капітал для довгострокових інвестицій і збільшити волатильність на ринку. GDV наголошує, що реформу слід адаптувати з урахуванням реальних умов і потреб галузі, що прагне збалансувати інтереси інвесторів, регуляторів та споживачів. Крім того, існує побоювання, що такі зміни можуть призвести до відтоку капіталу з ризикових активів, таких як інфраструктура та зелена енергетика, оскільки вони потребують довгострокових інвестицій та стабільних умов.
«Під час розробки технічних деталей тепер важливо враховувати довгострокові зобов’язання галузі», – сказав Jörg Asmussen, керівник GDV, – «Стабільна база розрахунків є важливою, особливо для страховиків життя, чиї зобов’язання часто тривають кілька десятиліть». Асмуссен пояснив, що технічні коригування можуть призвести до змін у способі розрахунку довгострокової процентної ставки, яка наразі враховує інфляцію та очікувані процентні ставки, і в кінцевому підсумку спричинить більші коливання резервів і «непотрібне навантаження» на капітал компаній.
«З іншого боку, випробуваний і перевірений метод, який починається з 20 року, забезпечує необхідну стабільність і передбачуваність, щоб і надалі мати можливість надійно пропонувати довгострокові гарантії», — сказав Асмуссен. Він також попередив органи нагляду, щоб нові вимоги до страховиків були низькими згідно з майбутньою Директивою про відшкодування та врегулювання страхування (IRRD), яка була погоджена Радою одночасно з реформами Solvency II. Страховики повинні будуть розробити превентивні плани на випадок кризи, зокрема під час фінансової кризи.
Асмуссен додав: «Страховики вже довели свою стійкість до криз і перебувають під суворим наглядом. Тому важливо розробити нові вимоги таким чином, щоб вони не накладали надмірного тягаря на компанії. IRRD слід впроваджувати з обережністю, щоб не поставити під загрозу існуючі сильні сторони галузі».